Katapulty a sněhové koule

Sat, 17 Jan 09 19:24:24 +0100

Když má jet člověk někam na půl roku a ví, že si může s sebou vzít pouze dvacetikilový чемодан, je jasné, že se zajímá, co by se stalo, kdyby přišel na letiště, ne s dvacetikilovým, ale rovnou s třicetikilovým. Četl jsem přepravní podmínky airberlin a S7 asi tři hodiny a výsledek je následující.

Zbraně jsou v kabině překvapivě zakázané. Nejsem si jistý, jak některé z nich přesně vypadají, ale ty názvy zní opravdu zajímavě ;-)

crossbows, harpoons, shashkas, sables, dussacks, yataghans, palashes, swords and swordsticks, bayonets, daggers, cutlasses, stilettos, hunting knives, assault knives, Finnish knives, knife-bayonets, flick knives, lock-blade knives and domestic knives, whatever their purpose;

Na druhou stranu, například takový katapult si představit dokáži :-)

Pouze v zapsaných zavazadlech mohou být přepravovány hračky ve formě zbraní (plastikové nebo z kovu), katapulty, příbory, žiletky, ..., vložky s gelovou částí, sněhové koule nebo jiné dekorativní předměty nezávisle na velikosti nebo na množství tekutiny.

Ke svým dvaceti kilům si mohu navíc vzít dalších třicet kilogramů sportovního vybavení. Bohužel v uvedeném seznamu nenajdete náhradní boty, huňaté svetry, bundu ani čepici, nicméně takové surfové prkno s plachtou a stěžněm by se na Jeniseji mohlo přeci jenom hodit ;-)

Abych to shrnul... průnikem obou leteckých společností je 20 kg kufr o maximálních rozměrech 200 cm (suma x + y + z) a příruční zavazadlo 7 kg s rozměry 55 x 40 x 20 cm. Tímto bych chtěl poděkovat výrobcům letadel, že jim jako vzor pro příruční zavadla posloužila moje krosna, trefili se vyloženě na centimetr.